N, 1.12.2022

Madis Milling: üleilmne veipimise päev julgustab suitsetamisest loobuma

Madis Milling
, riigikogu liige (RE)
Madis Milling: üleilmne veipimise päev julgustab suitsetamisest loobuma
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 1
E-suitsetamine ehk veipimine.
E-suitsetamine ehk veipimine. Foto: Arvo Meeks / LEPM

E-sigaret hõlbustab suitsetamisest loobumist ja selle müügile takistuste tegemine on vastutustundetu, kirjutab riigikogu Suitsuvaba Eesti toetusrühma liige Madis Milling (Reformierakond). 

Tänasel ülemaailmsel veipimise päeval tunnustan kõiki, kes on edukalt suitsetamisest loobunud. See on väärt kingitus nii iseendale kui ka oma lähedastele.

Olin ise suitsetaja ja tean, kui raske võib loobumine olla. Proovisin korduvalt loobuda, kuid tulutult. Tervise pärast ma väga ei kurtnud kuni ühe saatusliku hetkeni. Olin vabatahtliku päästjana keset rasket kustutustööd kui ühtäkki tundsin, et füüsilist jõudu nagu oleks, aga võhma enam ei jätku. Iga väiksemgi liigutus ajas hingeldama. See oli minu jaoks n-ö äratuskell, et pean suitsetamisest loobuma.

Kuna senised katsed olid ebaõnnestunud, siis teadsin, et radikaalne elumuutus ei pruugi jälle õnnestuda. Oli vaja pehmemat maandumist. Olin varem küll e-sigaretti näinud, aga pidasin seda pigem mööduvaks nähtuseks. Otsisin infot e-sigareti kohta ja otsustasin endale osta ühe proovimiseks.

Märksõnad
Tagasi üles