E, 4.12.2023

Järelvaadatav: Hardo Pajula Vabas Akadeemias «Jordan Petersoni teoloogia»

Claire Peinar
, Postimees TV toimetaja
Facebook
Comments

Postimees teeb reedel otseülekande Tartus toimuvalt Vaba Akadeemia loengult, kus Hardo Pajula arutleb selle üle, mida kujutavad endast religioosne keel ja religioossed probleemid.
Ürituse otseülekanne algab Postimehe veebis kell 18.15.

«Mu esimene Vaba Akadeemia loeng 4. mail 2018. aastal oli pühendatud tollal oma seniidis säravale Kanada kliinilisele psühholoogile Jordan Petersonile,» ütles Hardo Pajula ja täpsustas: «Ma kuulasin 2017. aasta suvest 2018. aasta talveni Petersoni loenguid väga tähelepanelikult ja väga märkimisväärses mahus ning nüüd, kus mu huvi on mind Petersoni tõstatatud teemadelt edasi kandnud, tahan ma lähtepunkti juurde uuesti tagasi tulla. Vahepeal on küll palju meelest läinud, aga järsku ongi nii parem. Ma mäletan hästi ühte lausejuppi, kus Peterson ütles, et tema kogemuse põhjal on mõned kriisid nii rängad – ta rääkis siis sõdurite posttraumaatilisest stressist –, et nendega hakkamasaamine nõuab religioosset keelt.»

Loeng toimub 7. veebruaril kell 18.15 Tartu Katoliku Hariduskeskuses Kultuurikoja saalis.

SA Academia Artium Liberalium ehk Vaba Akadeemia on 2018. aasta alguses asutatud ühendus, mis koondab eesti haritlasi: teadlasi, mõtlejaid, intellektuaale ja õppijaid. Akadeemia eesmärgiks on luua tingimused renessansitüüpi haritlasringi tekkimiseks ja kujunemiseks kooskõlas vabade kunstide kontseptsiooniga. Akadeemia asutajateks on Marju Lepajõe, Mihhail Lotman, Ülar Ploom, Hardo Pajula ja Maria-Kristiina Lotman.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles