Üks on käituda nagu soovitud, see tähendab nagu täiskasvanu. Teine on ennast kaitsma asuda. Psühholoogid üritavad alati näha kaitseliinide taha, mille inimesed püstitavad, kui nad tunnevad, et miski neid ohustab. Kui näiteks keegi ütleb, et noored peaksid protestimise asemel koolitunnis viibima, siis on usutav, et nad igatsevad taga normaalsust, mis nende meelest valitses enne seda, kui kliimakriis tõusis isegi argielus nii tähtsale kohale.
Kui inimesed kurdavad, et lapsed ei mõista probleemi tegelikku keerukust ja see tuleks jätta asjatundjate arutada ja lahendada, on ehk seegi igatsus kunagise aja järgi, mil keerulisi ja raskeid probleeme sai usaldada võimude kätte lahendada, kes ju kandsid hoolt inimeste huvide rahuldamise eest.
Kui Thunbergi rünnatakse selle eest, et ta ei näita emotsioone välja, või hoopis selle eest, et ta on liiga tundeline, võib selles peituda vihje arusaamale, et kliimakriis on midagi nii koletusuurt, et see lausa toob kaasa rohkelt valusaid ja keerulisi tundeid, mille peale keegi ei taha isegi mõelda.
Üldjoontes vastab kaitsepositsiooni tugevus hirmu tugevusele. Võib küllaltki põhjendatult eeldada, et paljud neist, kes ründavad Thunbergi ja kooliõpilastest protestijaid, tunnevad tõsist hirmu. Ja siis on palju lihtsam rünnata teisi kui pöörata pilk iseendasse, analüüsida oma tundeid ja hakata neile lahendusi otsima - nagu täiskasvanu.
Inglise keelest eesti keelde ümber pannud Marek Laane