Rulaatoriga liikuv inimene. Pilt on illustreeriv.

FOTO: Peter Hansen / PantherMedia / Peter Hansen

Kuigi eakate kukkumisriski vähendamiseks pole suurt üleriiklikku kampaaniat, tegelevad rehabilitatsiooniasutused selle teemaga igapäevaselt nii palju, kui sotsiaalkindlustusameti juhtumikorraldajad eakaid rehabilitatsiooniteenusele suunavad, kirjutab Eesti Rehabilitatsiooniasutuste Liidu juhatuse liige Merlin Olveti.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Lugesin 1. augustil hommikukohvi kõrvale Postimehest, et kukkumine võtab rohkem elusid kui liiklus. Töötan rehabilitatsioonivaldkonnas, nii et see ei tulnud mulle üllatusena – pea igal eakal on seljataga kukkumine või paar. Küll aga tuli mulle halva üllatusena sotsiaalministeeriumi öeldu, et probleemiga tegelemiseks ei ole raha, ja loost jääb mulje, et päästeamet justkui ainsana tegeleks sellega.

Ometi olen ise välja töötanud ühe eakatele suunatud rehabilitatsiooniprogrammi («Sotsiaalse rehabilitatsiooni programm kukkumisriski vähendamiseks eakatel»), mille sotsiaalkindlustusamet on kinnitanud ja programmi tutvustus on ka ameti kodulehel kättesaadav. Programm ootab uusi teenusele saabujaid juba käesoleval kuul.