Meil on saanud halvaks kombeks põhimõttelisi vaidlusi pidada ääri-veeri, sisuni jõudmata. Matti Maasika valus küsimus valitsusele riigi kursist pärast seda, kui siseministri toolil istuv inimene pani avaliku võrdusmärgi Euroopa Liidu ja Nõukogude Liidu vahele, sütitas elava arutelu ametniku väljendusvabaduse piiride üle. Küsiti ka, kui selge on uues olukorras meie välispoliitika.
Tellijale
Ahto Lobjakas: šarlatanide hiiliv riigipööre (118)
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Kersti Kaljulaidi hate-sõna vallandas semantilise debati, taustaks andis peaminister oma panuse arutellu «naine ja emotsioonid». Varasemalt on pead murtud selle üle, kas ministril on valitud isikuna suveräänne õigus mitte rääkida inglise keelt. Naisepeks taandus meedia ja poliitikute eraelu piiride küsimuseks. Põhiseaduslike väärtuste teemast on sisuliselt saanud mõttevahetus nende vahel, kes arvavad, et ministril on õigus avalikult nina nokkida, ja kes nii ei arva.