Eesti Meediaettevõtete Liidu tegevdirektori Mart Raudsaare sõnul soovib märkimisväärne hulk tellijaid vaatamata jätkuvale digitaliseerumisele veel paberväljaandeid.

FOTO: Mihkel Maripuu/Postimees

Kui enesetapu kajastamine ajakirjanduses osutub vajalikuks, tasub kogu aeg silmas pidada, miks on see vajalik. Nii õnnestub vältida ülearuseid detaile, kirjutab Eesti Meediaettevõtete Liidu tegevjuht ja kolumnist Mart Raudsaar.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Keegi kunagi ütles, et inimest häirib kõige rohkem koera haukumine ja lapse nutt, mis on inimajaloo arengu paratamatu tulemus. Tõesti, mul on alati väga raske näha või kuulda lapsi kannatamas ning alati tekib tahtmine midagi nende heaks teha. Küllap on see nii valdava osa inimestega – teame südamlikke lugusid annetustest laste heaks.

Kui lastel on probleemid, tuleb nendest rääkida. Seda teevad ka ajakirjanikud probleemist kirjutades. Kuid siin võib tekkida omakorda probleem: kuidas seda teha, minemata vastuollu eetikaga? See teema on tõstatunud seoses hiljutise juhtumiga, kus laps tappis ennast Eestis koolikiusamise tõttu.