Järelvaadatav: Vaba Akadeemia loeng, Hardo Pajula «Teadus ja vaimsed praktikad» (3)

Claire Peinar
, Postimees TV toimetaja
Copy

Postimees teeb täna otseülekande Tartus toimuvalt Vaba Akadeemia loengult, kus Hardo Pajula räägib Rupert Sheldrake'ist ja tema raamatust «Teadus ja vaimsed praktikad».

Pajula meelest võiks inglise bioloogi Rupert Sheldrake'i raamat «Teadus ja vaimsed praktikad» samahästi kanda ka pealkirja «Teadus ja religioon», sest selle autori arvates ei ole religioon mitte doktriinide, vaid käitumisjuhendite kogum.

Sheldrake on kõnealuses raamatus käsitlenud seitset vaimset praktikat ja sellele käesoleval aastal ilmunud järjes «Viisid, kuidas minna edasi» veel seitset. Loengus tuleb juttu peamiselt kõnealuste praktikate ilmavaatelisest vundamendist ja ka autorist endast.

SA Academia Artium Liberalium ehk Vaba Akadeemia on möödunud aasta algul asutatud ühendus, mis koondab eesti haritlasi: teadlasi, mõtlejaid, intellektuaale ja õppijaid. Akadeemia eesmärgiks on luua tingimused renessansitüüpi haritlasringi tekkimiseks ja kujunemiseks kooskõlas vabade kunstide kontseptsiooniga. Akadeemia asutajateks on Marju Lepajõe, Mihhail Lotman, Ülar Ploom, Hardo Pajula ja Maria-Kristiina Lotman.

Tagasi üles