Justin Petrone.

FOTO: Margus Ansu

Ühel vihmasel suvepäeval võisin New Yorgis laua taga istudes kuulda ülimalt intrigeerivat teooriat. «Kõik arvavad, et need olid venelased,» kergitas nõbu kulmud kõrgele.

Artikkel kuulatav
Minu Meedia tellijatele
Tellijale

««Venelased, venelased! Need olid venelased,» ütlevad nad. Aga mul on üks sõber, kes töötab lennunduses. Ta ütleb, et ta viidi sügaval kõrbe all asuvasse punkrisse. See oli Donald Trumpi trollivabrik, ridade kaupa arvuteid, kuni silm seletas nägema. Nemad olid need, kes valimisi häkkisid,» seadis ta käed rinnal risti. «Need ei olnud venelased. Need olime meie ise!»

Keegi ei tea täpselt, mida mu sugulase jutust arvata, aga otsekohe seda kõrvale ka ei heideta. Praegusel vandenõuteooriate ajastul võib kõike usutavaks pidada. Suurbritannias ehitab keegi Rees-Mogg ajamasinat, mis viiks inimesed tagasi Victoria aega. Itaaliat ei valitse mitte peaminister, vaid tema asetäitja, Kremli andunud austaja Salvini. Eestlasi hämmeldab oma poliitikute käitumine. Nood kannavad laia äärega kaabusid ja käivad ringi nagu tsaariaja jutlustajad.