Jüri Ratas.

FOTO: Mihkel Maripuu / Postimees/Scanpix

Ärge segage keskklassil ja kõigil iseseisvatel inimestel ehitada tuleviku Eestit kui avatud Euroopa riiki, kus tugeval on töö, nõrgal hool ja valitsus on rahva teenija, mitte eksperimenteerijate leninlik kollektiiv, kirjutab Maardu linnavolikogu liige Nikolai Degtjarenko.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Väikese ja keskmise suurusega ettevõtted (SME) on Euroopas majanduse ja tulumaksu genereerimise aluseks. Sellistes ettevõtetes töötab kuni 70% Euroopa Liidu elanikest. Eestis on see osakaal veelgi suurem: kuni 90%. Kõige tähtsam on aga see, et 100% alustavatest ettevõtetest asutatakse Eestis SMEde valdkonnas. Seetõttu sõltub Eesti majanduse edu paljuski Eesti keskklassi enesetundest.

Swedbanki rahaasjade teabekeskuse poolt läbi viidud küsitluse kohaselt peab umbes kolmandik Eesti elanikkonnast end keskklassiks. Keskklassi omadused on esiteks isikliku eluaseme kättesaadavus, võime teha täiendavaid kulutusi pärast vajalike igakuiste ostude sooritamist ja arvete maksmist, võimalus osta endale uus või kasutatud auto ning veeta aega vähemalt kord aastas välismaal.