Krüptoraha bitcoini logo.

FOTO: Artur Widak / Artur Widak/Sipa USA

Krüptomaania arengutel hoitakse otsustajate poolt silma peal. Tõenäoliselt võetakse edaspidi krüptorahadelt sujuvalt üle parim, mida sealt saada, vältimaks nende võimalikku pealetungi või võidukäiku ja senise maailmakorra järsku muutust, kirjutab Kuido Merits. 

Artikkel kuulatav
Minu Meedia tellijatele
Tellijale

Kommunismi idee – ühiskonna loomine, kus ei ole riiki, eraomandust ega raha – on ammugi ajaloo prügikastis. Riigid elavad edasi, eraomandus on püha ja raha ajab rattad käima. Turumajandus ja riigikapitalism on võitnud, eriti Eestis. «Lühidalt öeldes võib öelda, et Eesti riigis raha puudust ei ole mitte kunagi», kinnitas uus siseminister Mart Helme. Uus rahandusminister Martin Helme on osutanud, et võim tähendab raha (ja inimeste) liigutamise võimalust, mida kavatsetakse kasutada. Ootame huviga.

Tõepoolest ei ole raha kusagile kadunud, seda trükitakse aina juurde ning raisatakse nii meil ja mujal. Mis parata kui rahamaailmas pole mingitki tasakaalu ega vähimatki võrdsust: «Me elame ajal, mil maailma 26 rikkaima inimese varandus on sama suur kui 50 protsendil maailma elanikkonnast ehk 3,5 miljardil inimesel kokku; mil summa, mida UNICEF vajab terve oma ülemaailmse humanitaarabisüsteemi ülalpidamiseks, on väiksem kui Coca-Cola kompanii globaalse turunduse eelarve samaks aastaks», tuletas meelde Anne Burghart (Kristlusest ja kapitalismist 1. Osa, Eesti Kirik, 29.03.2019 ).