Edasi 1975. aastal: 1. mai demonstratsioon Tallinnas

Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
1. mai tähistamine Moskvas 1960. aastal. Pilt on illustratiivne.
1. mai tähistamine Moskvas 1960. aastal. Pilt on illustratiivne. Foto: Wikipedia.org

Suure pühana jõudis 1. mai Tallinna.

Meie tänavail ja meie kodudes on pidulik meeleolu, meie südameis pidulik tunne. See tuleneb teadmisest, et kodumaa on võimas ja NSV Liidu rahvaste sõprus vääramatu, tuleneb rohketest saavutustest ja grandioossetest plaanidest. 1. mail on alati oma tunnused. Tänavu olid nendeks töövõidud viisaastaku lõppsirgel ja patriootlik tõus, mille on põhjustanud sõnum NLKP XXV kongressi kokkukutsumise kohta. Võidu väljakul toimus pidupäevademonstratsioon.

Tribüünil olid EKP Keskkomitee esimene sekretär J. KÄBIN, Eesti NSV Ülemnõukogu Presiidiumi esimees A. VADER ning teised vabariigi juhtivad partei- ja nõukogude töötajad.

Kell 10 hommikul kõlasid raadios Kremli kellade helin ja diktori hääl: «Siin Moskva!» Sügava tähelepanuga kuulati NLKP Keskkomitee, NSV Liidu Ülemnõukogu Presiidiumi ja NSV Liidu Ministrite Nõukogu 1. mai tervitust nõukogude rahvale.

Seejärel pidas EKP Keskkomitee, Eesti NSV Ülemnõukogu Presiidiumi ja Ministrite Nõukogu nimel kõne EKP Keskkomitee esimene sekretär J. KÄBIN.

02.05.1975

Tagasi üles