Päevatoimetaja:
Mart Raudsaar
Saada vihje

Sirje Kingsepp: kutseharidus on lollidele (18)

Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Copy
«Kooli ainus suure tähega algav ametikoht»
«Kooli ainus suure tähega algav ametikoht» Foto: Sirje Kingsepp

Kutseharidust reklaamitakse kui täiskasvanute ümberõpet, kuid päriselt koheldakse kõiki kui teismelisi, kirjutab täiskasvanud õpilane Sirje Kingsepp kutseharidust kritiseerivas arvamusloos.

Eestis on kutsehariduse maine alati madal olnud. Juba nõukaajal, kui keskharidus oli kõigile kohustuslik, arvati, et kutsekasse lähevad ainult need, kes õppida ei viitsi. Mulle meeldib õppida – lisaks teoreetilisele ülikooliharidusele otsustasin üle-eelmisel sügisel kutsekooli käsitööd õppima minna. Ma tahtsin oma kätega osata asju teha. Kõikjal reklaamitakse täiskasvanute ümberõpet, kuid pärast poolt aastat õpinguid sain aru, et meie kutseharidussüsteemis on midagi kardinaalselt viltu, ja tundub, et tegemist on mädaneva kala fenomeniga.

Kooliaasta algas kaunilt. Olime väga rahul erinevate käsitööõpetajatega, kes oskasid täpselt selgitada, kuidas imelisi ja vajalikke esemeid teha. Grupikaaslastega vedas mul ka – üle poole meie grupis on kõrgharidusega ja kõik tulid kooli sügavast huvist uue ameti vastu. Omandasime põnevusega uusi käsitööoskuseid ja nautisime koolielu. Lisaks erialaainetele olid meil aga õppekavas ka tunnid, mille otstarbekuse ja sisu määramisel jäid hätta nii meie kui õpetajad. 

Tagasi üles