Kaitseväe juhataja kindralmajor Martin Herem.

FOTO: Madis Sinivee

Riigikogu liikme Madis Millingu väited, nagu ei täidaks kaitseväele hangitavad relvad oma eesmärki ning oleksid liigkallid, sisaldavad pooltõdesid ja kuulujutte, kirjutab kaitseväe juhataja kindralmajor Martin Herem.

Artikkel kuulatav
Minu Meedia tellijatele
Tellijale

Ma pean enda kohuseks öelda avalikult vastulause riigikogu liikme Madis Millingu arvamusartiklile Postimehes, kuna see sisaldab pooltõdesid ja kuulujutte, mis ühel või teisel moel kahjustavad ka kaitseväe ja kaitseväelaste mainet, ja seda ilma põhjuseta. Selleks sunnib mind minu ametikoht ja aukoodeks, kuna ei saa paljude lugupeetud riigikogu liikme arvamusavaldusega nõus olla. On veel tähtis rõhutada, et kõikide hangete sisuline kuulamine ja info edastamine on riigikogu riigikaitsekomisjonis toimunud ning kõikidele küsimustele on antud vastused ning nendel kohtumistel on osalenud ka Madis Milling.

Saan kinnitada taas, nagu tegin seda ka riigikogus, et käsitulirelvade ja tankitõrje relvasüsteemi hankega on kõik korras. Need vastavad kaitseväe nõuetele. Ma jätan siinkohal kohe kõrvale juriidilised aspektid ja lobi, mida kõrvalejäänud pakkujad väga hästi valdavad. Juhul kui hangitakse täna laual olevad süsteemid, on kaitseväelased, kes neid kasutama hakkavad, rahul.