Kiuslik küsimus Vabaerakonnale: miks jäite solvunud IRL-i kampsuniteks?

Andres Herkel
, riigikogu liige (VE)
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Koledad kampsunid. Foto on illustratiivne.
Koledad kampsunid. Foto on illustratiivne. Foto: Kudago.com

Postimees uuris Vabaerakonnalt ja Andres Herkelilt miks Vabaerakonnast ei saanud nelja aastaga korralikku erakonda, vaid jäädigi omavahel purelevaks, IRL-is solvatud kampsunite seltskonnaks.

Kõigepealt: ma ei ole riigikogu saalis kahekümne aasta jooksul kordagi kandnud kampsunit. Lipsu olen eest võtnud paaril korral nn ööistungitel, kui kellaaeg oli selline, et mõistlikust tööajast polnud juttugi. Head rõivad ei tähenda siiski seda, et lips ja kuub sinu eest töö ära teevad.

Tõsi on see, et Vabaerakonna saamisloos oli IRLil oma roll, solvumisel aga mitte. Miks? Valijate kollektiivne mõistus on nii tark, et ei lase solvumisele ja kättemaksule poliitikas midagi ehitada. See lihtsalt ei õnnestu. Vabaerakond tekkis sellepärast, et oli vajadus vaba jõu ja mõtte järele, mitte sellepärast, et keegi kellegi peale solvus või kedagi solvas.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles