Eesti-Läti piir.

FOTO: Marko Saarm / Sakala

Euroopa Liidu avatud piirid võimaldavad inimestel, kaupadel ja teenustel vabalt riikide vahel liikuda. Paratamatult kaasneb sellega ka kuritegevuse ja kurjategijate vaba liikumine, mistõttu ongi kõigi Euroopa Liidu riikide korrakaitsjate ühiseks eesmärgiks piiriülese organiseeritud kuritegevuse tõkestamine.

Kui suure väljakutse esitab meie korrakaitseorganisatsioonidele piiriülene kuritegevus, ning milline näeb välja meie politseinike, prokuratuuri ning maksu- ja tolliameti igapäevatöö võitluses salakaubaveo, relva-, uimasti- ja inimkaubandusega? Millised kuriteoliigid puudutavad enam Eestit ning kuidas aitab ELi ülene koostöö praktikas meie korravalvuritel kuritegevust tõkestada – olgu siis tegu uimastivedajate või autovarastega?

Nendel küsimustel arutlesid omavahel täna Pärnu kolledžis politsei- ja piirivalveameti Lääne prefektuuri kriminaalbüroo narko- ja organiseeritud kuritegude talituse juht Tarmo Värat, maksu ja tolliameti uurimisosakonna Pärnu talituse juht Peeter Paisuots ning Lääne ringkonnaprokuratuuri eriasjade prokurör Kaido Tuulemäe. Aruteluõhtut juhib ajakirjanik Neeme Korv.