Möödunud aasta kevadel avaldas Riias asuv Balti Uuriva Ajakirjanduse Keskus, et linnapea Ušakovs oli kolme aasta jooksul kulutanud üle 8 miljoni euro enda reklaamimiseks, ostes reklaamiaega televisioonis, sotsiaalmeedias ja palgates kampaaniasse kodupartei Koosmeel noorteorganisatsiooni liikmeid. Asja põgusalt uurinud Läti korruptsioonitõrjujad ei jõudnud tookord siiski selliste faktideni, millega oleks saanud linnapeale kahtlustust esitada.
Möödunud aasta detsembris lahvatas Läti pealinnas suur transpordihankega seotud korruptsiooniskandaal, mis oli nii tõsine, et sundis aastaid Nils Ušakovsi abilinnapeana Riiat juhtinud Andris Ameriksi päevapealt tagasi astuma. Enne oli korruptsioonitõrje büroo KNAB läbi otsinud Riia juhtimises 17 aastat osalenud Ameriksi kabineti ja kodu, kahtlustades teda Riia transpordihanke altkäemaksuskeemis osalemises. Tagasi astus ka kogu Riia ühistranspordiettevõte Rīgas satiksme juhtkond, korruptsioonitõrjujad korraldasid üle kolmekümne läbiotsimise ja võtsid kinni kaheksa kahtlusalust.
Läti ajakirjanduse andmetel moodustas iga aastatel 2013–2016 ostetud trammi-, trolli ja bussihangete hinnast 5–7 protsenti altkäemaks, millega oli otseselt seotud Rīgas satiksme. Kokku võis ligi 300 miljoni euro suuruse transpordihanke raamides altkäemaksuna liikuda 600 000 – 800 000 eurot.
Ušakovs ei ole pehmete killast. Ootamata ära opositsiooni lausrünnakuid, korraldas ta endale jõulude eel Riia linnavolikogus ise umbusaldushääletuse, mille võitis. Nüüd on Ušakovsi olukord keerulisem. Pärast läbiotsimist pole tema tagasiastumist häälekalt nõudnud mitte ainult Riia opositsioon, vaid ka valitsuse liikmed. Ušakovs kinnitab, et on puhas nagu prillikivi, pole midagi kriminaalset korda saatnud ning tagasi astuda ei kavatse.
Riia linnavalitsuse ametlikul veebileheküljel pole kogu juhtumi kohta ühtegi viidet. Läti pealinna põhiline mure on praegu, kuidas tõrjuda libedust ja vedada tänavatelt lund. Täpselt nagu Tallinnas.