Edasi 1969. aastal: sõjalis-poliitiline provokatsioon täies hoos (2)

Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Nõukogude propagandaplakat Ameerikast. Pilt on illustratiivne.
Nõukogude propagandaplakat Ameerikast. Pilt on illustratiivne. Foto: Ajk-lr.livejournal.com

Mida rohkem laienevad Ameerika sõjaväe väliõppused «Carbide Ice» Baieris, seda ilmsemaks muutub nende provokatsiooniline olemus. Manöövrite põhieesmärgiks on kuumaks kütta õhkkonda aladel, mis piirnevad sotsialistlike maadega.

Grafenwöhri polügooni piirkonnas tegutsevad väeosad on tinglikult jaotatud «punasteks» ja «sinisteks». Ajalehe Rheinische Post teatel toodi 10 000 «sinist» helikopteritega kaitsepositsioonidele, mida ründab 7000 «punast».

Ajalehe Süddeutsche Zeitung andmeil on ründavad «punased» ületanud eeldatava «poliitilise piiri». Ajaleht rõhutab, et pealetungisuund vastab «eeldatavast kallaletungist Saksa FV-le, mis toimuks Tšehhoslovakkia SV-st.

Mis puutub Lääne-Saksa militaristidesse, siis püüavad nad väljendada provokatsioonile oma täielikku toetust. Nagu rõhutab tänane Frankfurter Allgemeine, peab Saksa FV valitsus silmapaistvaks saavutuseks Ameerika operatsiooni «Reforger 1» ehk suurte väekontingentide paiskamist õhu teel USA-st Lääne-Saksamaale.

1.2.1969

Tagasi üles