Õige pea taipasid meie tublid advokaadid, milline kingitus neile kaitsestrateegia ülesehitamisel selle seaduseparandusega oli loodud. Kohtukulli ees peavad ju kõik inimesed olema võrdsed. Piisab, kui apelleerida kaitsealuse nõrgale tervisele ja öelda, et «õigusemõistmine ei tohi toimuda inimese elu ja tervise hinnaga», ning on loodud tugev alus kliendi väljatoomiseks kohtuasjast. Seda võimalustkasutati ka pärast igasuguste muude kaitsenippide äraproovimist Tema kohtuasjas.
Siis algas arstide-ekspertide mõõduvõtt. Neile anti keeruline ülesanne stiilis «mine sinna, ei tea kuhu, too seda, ei tea mida». Loomulik, et arstid jäid hätta tuvastamisega, kas kohtualune härra S võib kohtupidamise ajal või karistuse täitmise ajal surra või mitte. Suremine on teatavasti kõigi inimeste puhul loomulik nähtus, pole kirjeldatud ühtegi juhtumit, et inimene poleks elu lõpuks ära surnud. Kuidas ja millal see fataalne sündmus täpselt aset leiab, teavad ainult manatargad ja muud selgeltnägijad, mitte arstid. Nii et on igati loogiline, et kõrge arstlik komisjon ei jõudnud Tema võimaliku suremise aja määratlemisel üksmeelele.
Loomulik, et arstid jäid hätta tuvastamisega, kas kohtualune härra S võib kohtupidamise ajal või karistuse täitmise ajal surra või mitte.
Nii lõppeski kohtusaaga riigikohtu otsusega Temale võidukalt, kuid millise tulemiga, pole selge. Kuidas saavutus kokku võtta? Ühed õigusasjatundjad raiuvad endiselt nagu rauda, et Ta on inimlikus mõõtmes süüdi ja «must nagu pajapõhi». Teised jälle rõhuvad süütuse presumptsioonile, mille järgi mõistab kellegi süüdi üksnes kohus, aga kuna seda pole toimunud, on Ta järelikult süütu ja võib enda kohta kasutada epiteeti «puhas kui prillikivi». Kuna härra S-i suhtes pole tehtud ei süüdi- ega ka õigeksmõistvat otsust, saab diskussiooni veel pikalt jätkata ja võib olla üsna kindel, et see lugu läheb edasi.