Postimees 1992. aastal: Kalev kaotas jälle

Aivar Kuusmaa
Aivar Kuusmaa Foto: Liis Treimann

Kalev kohtus kolmapäeval Euroliiga sarjas Prantsusmaa meeskonna Antibes'i Olympique'ga. Mängu algus meie korvpallureile midagi head ei tõotanud. Esimese kahe ja poole minutiga ei saadud ühtegi korvi ja jäädi taha 0:6. Sergei Babenko ja Tiit Soku visetest jõuti viigini 10:10. Taas mõõnalaine ning vastased kümne punktiga ees – 12:22. Kolmene Pehkalt ja Kuusmaalt ja vahe vähendati 18:24-le.

Kui poolajast oli mängitud kaks kolmandikku, läksid kalevlased juhtima – 37:36! Oldi ees ka selliste numbritega nagu 40:38, 44:40 ja 53:51. Poolaja lõpp kuulus vastastele ja nad läksid vaheajale eduseisus 55:53.

Teine poolaeg oli edukas Antibes'i korvpalluritele. Kui oli mängitud 4.30, langes viie veaga välja Ivo Saksakulm, kolm ja pool minutit hiljem Aleksandr Karavajev. Sergei Babenko sai poolaja algul neljanda vea. Vastased muudkui kasvatasid eduseisu. Kui jäi mängida vähem kui tosin minutit, olid nad ees 89:70. Poolaja keskel läksid hoogu Pehka ja Babenko ning vahe vähenes 10–12 punktile.

Seisul 105:111 langes mängust välja Babenko. Hoos oli Kuusmaa, kolmesed muudkui sopsasid korvivõrku. Kui kohtumise lõpuni jäi 54 sekundit tõi Kuusmaa rünnakuga neli punkti. 111:113! Seisul 111:115 tabas taas Kuusmaa kolmene. See oli ka kõik. Mäng kaotati 114:119.