Viimne Lotte:(

Hendrik Alla
, toimetaja
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
«Lotte ja kadunud lohed». Koeratüdruk sai õe Roosi.
«Lotte ja kadunud lohed». Koeratüdruk sai õe Roosi. Foto: Joonisfilm

Lotte loojad Janno Põldma ja Heiki Ernits on öelnud, et «Lotte ja kadunud lohed» on neil ilmselt viimane täispikk Lotte-film. Seegi sündis vaid tänu EV 100 filmiprogrammile, sest animatsioon on teatavasti väga kallis. «Lohede» eelarve oli 2,7 miljonit eurot, millest 1,5 tuli Eesti Filmi Instituudi toetusest. Ega seda kallist filmi oleks saanudki muidu katuse alla, kui mitte lätlased poleks koostootmises abiks olnud.

Loojate nägemust mööda võiks südamlik Lotte edasi seigelda telesarjades ja see oleks väga tore, sest Leiutajatekülas on uus vahva tegelane: Lotte vastsündinud õeke Roosi, kellele annab hääle väga veenvalt Janno Põldma lapselaps Helmi Tulev. Ja ka mutid John ning James, minu lemmikud, vääriksid rohkem ekraaniaega. Aga seni lugege läbi Arteri intervjuu Põldma ja Ernitsaga ning siis lapsed kaasa ja kinno!

Tagasi üles