Üks mõte näiteks on nõuda raketimüüjatelt vastutuskindlustust. Põhimõtteliselt midagi sellist nagu kohustuslik liikluskindlustus. Sellega lisanduks iga raketi hinnale mingi summa, ent vähemalt ei laiutataks nõutult käsi, kui peaks juhtuma midagi niisugust, nagu oli sel aastavahetusel ettevõtte Nurmiko põleng. Miks ei võiks raketikindlustust korraldada liikluskindlustuse fond, millel on juba käpas vastutuskindlustuse korraldamise peenimad nipid (ja teada ka petiste trikid)? Eesmärk on, et kahjukannatajad ei jääks hätta.
Ilmselgelt peaks ilutulestiku kasutamise juhiseid ja hoiatusi kuulutama valjemini ja selgemini. Pakenditel on need küll kenasti kirjas ning loomulikult vaatavad terve mõistusega inimesed need enne paugutamist läbi, aga… Kas oleks palju nõuda, et samad õpetussõnad oleksid suurelt väljas ka müügiputka kõrval, et igale ostjale surutaks pihku «raketilaskja koodeks»? Või ükskõik mis, tänu millele jõuaksid hädavajalikud õpetussõnad kohale ka puisemasse pähe.
Jaanipäeva ajal on KUKU raadio korraldanud kampaaniat, mille mõte on, et seltskond lepib juba enne kokku, kes pidulistest on roolis – tema ei joo. Miks ei võiks samamoodi teha ilutulestiku laskmise ajal? Praegu võib tänaval näha ülemäära joobnud tegelasi, kes ometi panevad oma paugupaki maha ja lähevad seda tikuga suskima. Võõra tegemistesse sekkuda on raske – see on inimlik, mitte eestlaste eriomane värk. Võib-olla oleks kasu sotsiaalkampaaniast, mis ütleks selge sõnaga: leppige omavahel enne kokku, et üks ei joo ja saab tänu sellele olla keskööl raketioperaator.