14. aprilli Postimees AK

FOTO: Repro

Suuresti oli selle arvamusloo kirjutamise ja avaldamise soov kantud ajakirjanike seas juba kulumiseni tsiteeritud Juhan Peegli lausest: «Ajakirjanik sa võid olla, inimene pead olema.» Kuigi teadsin seda lauset ju juba ajakirjanikuks õppides, sain sellest aru ikkagi alles aastate pärast, ajakirjanikutööd tehes. Ja mitte sellepärast, et oleksin nende aastate jooksul pehmemaks muutunud, vaid vastupidi – tundsin ühel hetkel, et maad on võtmas mingi üleüldine künism. Küllap see artikkel oli mõnes mõttes vastureaktsioon sellele äratundmisele.

Artikkel kuulatav
Minu Meedia tellijatele
Tellijale

Samas leian praegu sellest artiklist märke küünilisusest. Olen mitmest kohast lugenud, et minu loo karmima kriitika sihtmärk tundis ennast seal ära. Kui selle kirjelduse peale on võimalik ennast ära tunda, siis pidi mingi osa arvamuses kirjeldatust tõele vastama.

Ma ei soovinud sellele inimesele haiget teha, vaid kritiseerida tema meetodeid, mida ma ajakirjanikuna õigeks ei pea. Ei pea õigeks, sest mulle ei meeldi agendaga ajakirjandus, mis esindab mingit ühte maailmavaadet või kellegi kitsaid huve. Tunnistan, et olen selles mõttes konservatiiv, sest ei arva, et meie ajakirjandus peaks amerikaniseeruma ehk hakkama kellegi poolt või vastu olema.