23 aastat on pikk aeg. Eriti ühes ettevõttes. Räägi, kuidas su teekond Postimehes alguse sai.
Sattusin mitme juhuse tulemusena lainesse, mida üheksakümnendate alguses nimetati lapsajakirjanike põlvkonnaks. Seda märksõna on hiljemgi kasutatud, aga mina olen olnud see päris lapsajakirjanik. Toona tuldi tööle sõna otseses mõttes tänavalt ja hakati õppima ajakirjanduse ABCd.
Olin 1993. aastal alustanud Hommikulehes reporter, mitte küll lepinguga, aga töötasin ikkagi toimetuse juures Tartus. Endine Postimehe ajakirjanik Ivar Jõesaar õpetas mind välja. Siis hakkasin ajakirjandust ka ülikoolis rohkem õppima. Esialgu kõrvalerialana, hiljem sai see peaerialaks. Ja ühel hetkel sattusin tööle Eesti Raadio Tartu stuudiosse. Õppisin seal linti lõikama... See kõik on üks suur lugu. Osa seltskonnast, kes oli toona Tartus Eesti Raadioga seotud – Tiina Kaalep, Toomas Mattson, Janek Salme – läks Postimehesse, siis mõne aja pärast kutsuti mind järele.
Olen kunagi öelnud, et oleksin nõus Postimehes töötama isegi koristajana. Minu jaoks oli see toona unistuste täitumine! Tahtsin töötada suures ja mõjukas ajalehes. Olin uudistetoimetuse reporter Tartu Postimehe ülesannetes ja tegin seda tööd täie uhkusega. Sattusin sageli suurde lehte kirjutama, kajastasin näiteks Saaremaa koolipõlengut.
Staažika ajakirjanikuna oled palju näinud. Näiteks seda, kuidas tehnoloogia suretab paberlehte välja või kuidas libauudised võtavad võimust. Millised on aga ohud, mida ajakirjanduses ei pruugita näha?
Ajakirjanduses räägitakse valikutest. Vanasti oli selline termin nagu gatekeeper –väravavalvur. Üks võimalik oht on, et meil on liiga vähe häid toimetajaid ehk väravavahte. Siin makstakse kiirusele lõivu – olulisem on, et uudis saaks võimalikult kähku üles. Aga ma arvan, et ühiskond harjub veebiga ja ajakirjandus ise veebi võimalustega. Ses mõttes ma ei näe seda nii, et kõik, mis veebis toimub, on saatanast, kuigi sellist arvamust aeg-ajalt kohtab. Ei tohiks ära unustada, et kõige tähtsamad on ikkagi faktid ja nende eristamine kommentaarist. Need on sellised põhitõed, mida tuleb alati au sees hoida. Nagu sedagi, et ajakirjanduse keskne ülesanne on poliitilise ja majandusliku võimu kriitiline jälgimine.