Erakondade hetkereitingust on meil tänu Emori ja Turu-uuringute arvamusküsitlustele hea ülevaade, kuid need ei näita potentsiaali kaotada või võita. See on aga eriti valimiskampaania kontekstis vähemalt sama tähtis kui toetuse hetkeseis. Kus on praegu erakondade võimaliku toetuse põhi ja lagi? Kui suur on uustulnukate Eesti 200 ja Elurikkuse Erakonna maksimaalne võimalik toetus? Millised on Reformierakonna väljavaated ennast oma august välja kaevata?
Inimeste erakonnavalik arvamusküsitlusele vastates ja ka valimispäeva hommikul ei ole enamasti kindel. Valijatel võib olla ka teisi ja kolmandaid eelistusi, kelle poolt nad arvestatava tõenäosusega võiksid hääletada. Valimiskampaania kontekstis tuleb peale toetuse hetkeseisu arvestada ka nende teiste samaväärselt tõenäoliste valikutega. See näitab ära, kellel on kui palju võita ja kellel kui palju kaotada.
Kõikide erakondade poolt hääletamise tõenäosust arvestades sai toetuse põhjast ja laest kirjutatud selle aasta alguses[MM1]. Kuid nüüd, kui valimisteni on jäänud vaid natuke enam kui kaks kuud, tuleks selle küsimuse juurde tagasi tulla. Järgnevalt kirjeldatud maksimaalse toetuse näitaja näitab seda, kui suur võiks olla ühe erakonna häältesaak, kui ta suudab veenda kõik inimesed, kellel on selleks arvestatav tõenäosus, enda poolt hääletama. Minimaalne toetus näitab seda, kui palju on ühel erakonnal neid tuumikvalijaid, kes väga suure tõenäosusega ainult selle erakonna poolt hääletavad. Küsitlused on selle aasta jaanuari ja novembri lõpus teinud AS Turu-uuringud ja need on tellinud MTÜ Ühiskonnauuringute Instituut.