PM 12.12.1938

FOTO: dea.nlib.ee

24. novembrist saadik on endise Walhofi maa-alade omanikuks Pärnus A/S Eesti Metsatööstus, kes kavatseb seal ehitada moodsate masinatega ja elektrijõul töötava saeveski. Praegu käivad eeltööd saeveski ehitamiseks.

Reedel saabus kohale esimene osa töölisi – 20 inimest. Laupäeval tõusis nende arv juba 30-ni. Esimesel tööpäeval juhtus ka väike tööõnnetus, mille juures viga saanud tööline toimetati linnahaiglasse.

Uue saeveski asukoht on juba määratud kindlaks. See tuleb umbes samale paigale, kus varem asus Venemaa suurima vabriku, st. Walhofi vasevalamise töökoda. Laudade ja palkide laoplatsid paigunevad platsi Raiküla poolsele küljele. Raudtee lähedasel maa-alal on reserveeritud kohad vineeritööstusele ja kastitööstusele.

Praegu ollakse A/S Eesti Metsatööstuse ringkondades kibedasti ametis uuele tööstusele eestipärase nime otsimisega. On päris selge, et «Waldhofi» nimi ei saa enam kõne alla tulla ja uue nime andmisega kaoks ka viimane mälestus kord nii suurest ja paljudele tööd andvast tööstusest.

12.12.1938