Ehkki Eestis leidub erakond, kes jätkuvalt eitab kliimamuutusi või Eesti mõju nendele, on rahvusvaheline teadlaste kogukond ühel meelel, et inimtegevusest tingitud kliimamuutused pole mitte ainult tõelised, vaid leevendavate sammude astumiseks jäänud aeg on kahanenud väga lühikeseks.
Kliimamuutustele keskendunud valitsustevaheline organisatsioon IPCC avaldas hiljuti kliimaraporti, mille analüüs tõdeb üheselt, et senine eesmärk hoida maakera temperatuuri keskmine soojenemine alla 2 kraadi ei anna oodatud tulemust ning vältimatu on jõuliselt püüelda alla 1,5-kraadise keskmise temperatuuritõusu poole. Endise NASA juhtivklimatoloogi James Hanseni analüüsi kohaselt on kliimaeesmärkide saavutamise kulu tulevikus suurusjärgus 104-170 triljonit dollarit, kui kliimamuutuste vastases võitluses midagi kiireloomuliselt ette ei võeta. See kulu on kümnetes kordades suurem kui viimasel, 2007-2011 aastatel aset leidnud finantskriisil.
Keskkonnapoliitika suur eesmärk peab olema kliimamuutustega toimetulek, kuid selle saavutamine nõuab terviklikku lähenemist ning tegelemist kõigi oluliste valdkondadega: energia, säästev transport, jäätmemajandus ning Eesti loodusvarade säästev majandamine.
Kliimakatastroofi vältimiseks on täna käimas rohetehnoloogiate revolutsioon, mis oma ulatuselt ja mõjult on sarnane esimese tööstusrevolutsiooniga, ent oma kiiruses võrreldav digitaalse revolutsiooniga. Eestil tuleb käituda mitte vaid lahendustega kaasa mineva riigina, vaid rohelise mõtteviisi ning tehnoloogiate arendamisel teerajajana. Eesti teeks peab olema roheliste keskkonnatehnoloogiate arendamine ning roheenergia tootmine. See oleks konkreetne võimalus panna alus Eesti majanduse uuele kasvumootorile ning tutvustada Eestit rohemajanduse kompetentsikeskusena.
Eesti peab minema üle taastuvenergiale. Mitte vaid seetõttu, et see on keskkonnale kasulik, vaid ka vältimatu. Nüüd on sellele lisaks järjest ilmsemaks saanud ka ülemineku majanduslik kasu. 2017. aastal näitasid mitmete riikide poolt korraldatud taastuvenergia tehnoloogiate vähempakkumised, et paljudes regioonides on uute taastuvenergia elektrijaamade rajamine odavam kui olemasolevate fossiilkütustel jaamade käitamine. 2025. aastaks hinnatakse globaalseks cleantech toodete ja teenuste turu mahuks 4,8 miljardit dollarit. Järgmise 15 aastaga jooksul investeeritakse puhastesse energiatootmisviisidesse 13,5 triljonit USA dollarit. Täielik üleminek taastuvenergiale aastaks 2030 kasvataks Eesti majandust 2,2 protsenti aastas ning vähendaks energia importi 600 miljoni euro eest aastas.