PM 15.10.1934

FOTO: dea.nlib.ee

Eesti klaverikunstnik Vladimir Padwa on lõpule viinud oma suure Lõuna-Ameerika turnee koos kuulsa viiulikunstniku Mischa Elmaniga. Kunstnikud on tagasi saabunud New Yorki, kus neil on 19. okt. suur kontsert Carnegie Hall’is.

Reis Lõuna-Ameerikas kujunes neil pidevaks triumfisõiduks. Lõuna-Ameerika suurlinnade ajalehed tõid arvustusi, mis tõendavad nende kontsertide hiilgavat kordaminekut. Eestlast Padwat ülistatakse neis arvustustes mitte ainult erakordsete võimetega saatjana, vaid Elmani kõrval üheväärse iseseisva kunstnikuna.

Kahe ja poole kuu kestel on Elman ja Padwa Lõuna-Ameerikas annud üle kolmekümne kontserdi. Padwa ise kirjutab sellest reisist Tartus asuvaile sõpradele:

«Meie turnee algas Brasiilias. Sealt siirdusime Argentiinasse ja külastasime Uruguaid. Edasi hobueeslite seljas ratsa üle lumega kaetud Andi mägestiku harja Tschiliasse ja edasi laevateel Peruusse, kus – muide – Callao reidil nägime endiseid Eesti sõjalaevu «Lennukit» ja «Vambolat». Siit Vaikse ookeani rannikut mööda, riivates Ekuadori ja Kolumbiat, Panama kanali ja Havanna kaudu tagasi New Yorki. Reis oli jumalik. Edu oli kõikjal üle ootuste.»

15.10.1934