Selle aasta 22. septembril teostatud läbiotsimine eradetektiivibüroo SIA ruumes andis kaitsepolitsei käsutusse helilinte, millel on salvestised Tiit Vähi, Siim Kallase, Edgar Savisaare ja teiste poliitikute omavahelistest kõnelustest.

Tiit Vähi, Siim Kallase, Edgar Savisaare ja teiste poliitikute omavaheliste kõneluste salvestiste olemasolu avalikustas eilses Eesti Päevalehes riigikogu kaitsepolitsei tegevuse seaduslikkuse kontrollkomisjoni esimees Vahur Glaase.

Glaase ei osanud selgitada, kelle korraldusel SIA poliitikute vestlusi salaja lindistas. «Kes, millal ja mis oludes on rääkinud, seda informatsiooni mul praegu ei ole,» märkis Glaase. «Mul on ainult teada, et keegi on nende poliitikute kõnelusi lindistanud.»

Veel leiti SIAst SIA koostatud varjatud jälgimise kokkuvõtteid 1995. aastast ja kaitsepolitsei struktuuri salajase skeemi koopia, samuti SIA leping turvateenistuse osutamiseks M. Gorbatšovi nimelisele isikule, Tallinna politseist pärinevaid jälitustoimikuid, nn. agenditoimikuid ja politsei soovil ASi Eesti Telefon tehtud telefonikõnede eristusi.

6.10.1995