ERRi uudisteportaalis avaldati 1. oktoobril artikkel, milles kirjutatakse, et 26. mail suri Jõelähtmel kambo, n-ö konnamürgi, rituaali tulemusel 54-aastane mees. Surma põhjuseks märgiti äge südamepuudulikkus, kuid lähedaste teada oli lahkunu «täiesti terve mees, süda oli korras, kaebusi ei esinenud, arstil ei käinud».
Rituaali läbiviijalt sündmuse kohta ajakirjanikul teavet saada ei õnnestunud. Artikli asjalikum osa põhineb politsei kommentaaridel, ülejäänu peamiselt surmasaanu endise abikaasa ja täiskasvanud poja oletustel. Lähedased oletavad, et kannatanule kutsuti kiirabi liiga hilja, kuna alternatiivravi seansi toimumist püüti varjata.
Sellisel varjamisel pole mõtet, sest kambo tarvitamine ei ole keelatud. Õppida on siit niipalju, et teadvuse kaotanud hingamisraskustega kannatanule tuleb alati kohe kiirabi kutsuda ja kiirabile tema tarvitatud ainete kohta tõtt rääkida – see võib päästa inimese elu. Iga õnnetuse korral peab ürituse korraldaja ja teiste kohalolijate sihiks olema kannatanu kiire abistamine, mitte vastutuse vältimine.
Teadvuse kaotanud hingamisraskustega kannatanule tuleb alati kohe kiirabi kutsuda ja kiirabile tema tarvitatud ainete kohta tõtt rääkida – see võib päästa inimese elu.
Kambo on Amazonase vihmametsades elava konna Phyllomedusa bicolori nahaeritis. Seda kasutatakse ravimina sealsete põliselanike traditsioonilistes rituaalides. Rituaalis osalemisele eelneb ettevalmistus, sealhulgas paast ja mitme liitri vee joomine. Kambot manustatakse naha kaudu: rituaali läbiviija põletab kasutaja nahale ligi poolesentimeetrise läbimõõduga täpikesed, millele määrib konnalima.
Konnamürgi mõju ilmneb minutitega. Mõju on ebameeldiv: iiveldus, oksendamine, kõhulahtisus, südamepekslemine, paistetus näos, nõrkusetunne, võimalik on minestamine.