Pereterapeudina näen palju düsfunktsionaalseid mustreid, mis pärast lahutust ei kao kuhugi, pigem võimenduvad (nt üks vanem ei usalda teist, vägivalla probleemid, sõltuvused). Probleemid päritoluperedega, kas on tülid, suhtekatkestused, liigne üleseotus ja sõltumine jne. Oskuste puudus lapsevanemana ning lahutuse käigus on nii-öelda lihtsam eemale hoida, rahalised raskused ja hoiakud, mustrid, mis korduvad põlvest põlve.
Ainult üks pool ei saa olla aga kunagi süüdi. Suhe luuakse ikka kahekesi, laguneb see kahe inimese panuse tagajärjel ja kui selle kõigega hiljem toime ei tulda, on asjas ikkagi kaks poolt (lisaks kõik abilised, kes nende mittetoimivat dünaamikat alal aitavad hoida).
Tegelikult oleks vaja muuta suhtumist ka lahutusse ja lahkuminemisse. Praegu justkui tundub, et ühiskond näeb seda ainult halvana ja sellest tulenevalt peab lahutus olema ka inetu. Kas me ei saaks mõelda aga, et lahutused võiksid olla ka ilusad. Rituaaliga, mis tähistab seda elu, mida kaks täiskasvanut on jaganud, tänulikkust, mis nad on õppinud teineteiselt. Rituaali käigus saab hüvasti jätta valuga, mis teineteisele põhjustati ja asjadega, mis ei toiminud. Saab soovida südamest armastust tulevikuks. Ja siis on võimalik, et ainult üks vanematest ei pea võtma vastutust laste eest. Teine ei pea tigetsema ning hoiduma oma kohustustest. Lapsed võidavad. Jah, nad ei näe oma ema ja isa koos vananemas, aga saavad mudeli, et konfliktid on lahendatavad, vanemad suudavad neile luua keskkonna, mis toetab nende kasvu ja arengut, neil on mõlema vanemaga aeg ja ühendus.
Iga vanem võiks mõelda ka sellele, et see, kuidas ma kohtlen ennast ja oma praegust või endist partnerit ja lapsi (praeguses või endisest suhtest, või uue partneri lapsi), annab mudeli lastele tulevikuks, mida nad kahjuks kordavad.