Ajakirjanduses öeldakse, et üks on erand, kaks juba viitab millelegi, aga kolm on kindel tõend ilmselgest trendist. Niisiis otsustasin lugeda, kui kõikihõlmav mobiili vahtimise trend ikkagi on. Ja avastasin, et palju lihtsam on uurida, kui paljud ei ole sellest trendist veel nakatunud. Selgus – ja ma ei valeta, ausõna! –, et umbes kahekümnest inimesest ainult üksainus. Ehk teisisõnu, kui meenutate selle lõigu algust: tema on erand.
Huvitav, kas enamiku inimeste elu on tõesti nii hall, igav ja trööstitu, et ainus viis sinna rõõmu tuua on elada mobiili kaudu kaasa teiste inimeste elule? Kuigi see on ammu teada, et mida rohkem sotsiaalmeediat tarbida, seda mustemasse masendusse ja sügavamasse depressiooni langed.
Hull on see, et paljud ei suuda isegi tänaval astuda ilma, et silmad püsiks üksiti ekraanil. Eelmisel nädalal Tartu kesklinnas toimetusest jalgrattaga koju sõites märkasin juba eemalt endale vastu kõndimas noormeest, pilk peos. Arusaadav, miks tema mind ei märganud. Võtsin aegsasti suuna paremale, eest ära, kuid paraku kaldus noormees pihku vahtides mu valitud trajektoorile otse ette. Ega ma ikka auto alla keerata saanud, seetõttu sai ta paugu vastu õlga. «Pane see kuradi telefon tänaval käest ära!» hüüdsin talle. «Vabandust,» näis ta pomisevat. Ja kõndis, pilk pihus, edasi.
Küsite, kas kahetsen oma järsku käitumist. Vastan: kahetsen vaid seda, et tal mobiil sillutisele ei kukkunud. Ega muidu, nagu intsident näitas, ta enda tekitatud kokkupõrkest ei õpiks.