Aga, äkki selline ongi tuleviku poliitika? Midagi sellist, mida Emmanuel Macron on prantslastele ja teistele eurooplastele lubanud? Kas äkki on tegu globaalsete muutustega ja peale keskkonna läheb ka poliitika kuumemaks? Võib-olla on maailma ründamas üleilmne uuspoliitiline liikumine – trumpoloogia. Marxi teoste asemel hakkame õppima Donald Trumpi teoseid (tegusid).
Aga, tagasi kodukamarale. Parteiperefirmasid on meil teisigi. Ütleme EKRE, mõtleme Helme. Kõigepealt Mart, kohe kannul Martin, natuke tühja maad, siis tuleb Helle-Moonika ja siis tükk tühja maad ja tulevad teised EKRE-lased.
Eks Reformierakonnaski ruulib kuulus Kallase pere. Sealgi lendab pall käest kätte põhiliselt samanimeliste tegelaste vahel.
Ka Edgar Savisaar jõudis kunagi oma naise Vilja tuua parteiladvikusse ja ühel kriminaalsel juhul läks teda dzotile heitmiseks isegi vaja. Poeg Erki väga kõrgele ei jõudnud, tänu sellele püsib ta Keskerakonna keskpäraste kindlas rivis.
Nüüd ütlete – aga meil on ka sotsid ja Isamaa! Nojah, aga nemad kuuluvad siis rubriiki – erand kinnitab reeglit. Aga Rohelised? Mis see veel on – nemad on oma poliitikas veel nii rohelised, et ei vääri märkimistki.
Omaette epopöa parteipoliitilisest ringmängust – otsi kohta, kus sa saad ja lükka teine sisse – on ühest parteist teise üle jooksvad tegelased. See peatükk oleks aga liiga mahukas siin kirjeldamiseks.
Kas ei tee veidi nukraks. Või toob pöörde poliitmaastikule Eesti 200? Loodame, et riigi kahesajandaks aastapäevaks on parteipoliitika mõistuslikult arusaadavam. Oodata veel vaid sada aastat!