Elupaigad, kus tuleb toime tulla äärmises nappuses – näiteks põgenikelaagrid –, võivad anda ideid, kuidas rajada elektrisüsteeme ja majandada jäätmetega ka teisel planeedil. Suletud ahelat kasutavatest tehnoloogiatest võib kenade näidetena ära mainida päikeseenergia ja väljaheitest valmistatud komposti.
3. Kohaliku ehitusmaterjali tarvitamine
Selle kohta, kuidas maja praktiliselt valmis ehitada, on James Normani tegevus ehitusinsenerina väga erinevate maapealsete ehitiste püstitamisel andnud mõista, et parim viis võiks olla nõndanimetatud mullakotimeetod – selle puhul täidetakse tugevast materjalist kotid kohaliku pinnasega, mis lubab rajada odavaid, kuid stabiilseid konstruktsioone –, sest ehitusmaterjali kaasaviimine Maalt oleks üle mõistuse kallis.
Bristoli ülikooli geoloog Bob Myhill, kes lööb kaasa NASA robotmaanduri projektis Mars InSight, on kinnitanud, et kohaliku materjali kasutamine võib pakkuda ühtlasi korralikku kiirguskaitset, mida inimesed Marsil vajavad.
Üks asi, millest me Marsil nähtavasti hakkame puudust tundma, on rohelus, mistõttu muutub oluliseks selle tekitamine, nõndanimetatud terravormimine. Õnneks me teame, et teatavaid liike kombineerides võib kokku panna Maaga sarnaneva ökosüsteemi. Meie enda planeedi botaaniline uurimine on selgitanud, kuidas luua põlislaante koopiaid. Sellised «faksiimiled» lubavad meil mõista, kuidas luua keerukaid bioloogilisi keskkondi isegi kaugel planeedil.
5. Tuttavlike aistingute pakkumine
Kahtlemata tunneme Maalt Marsile asudes puudust ka muidu meile nii omastest aistingutest, mis tekitab küsimuse, kas siin võiks abiks tulla liitreaalsus? Uuemad uuringud on näidanud keskkonnast tingitud aistingute tähtsust inimese tervisele ja heaolule. Bristoli Ülikooli kognitiivse neuroteadlase Ute Leonardsi kinnitusel mõjutab meie loodud keskkond otseselt meie tegutsemisvõimet. Liitreaalsus – taimed, veevulin, ööpäevarütm – võib aidata meil luua keskkonna, mis toetab inimeste enesetunnet. Nii on meil võimalik meie loodavas heas uues ilmas ka emotsionaalselt püsima jääda.
Inglise keelest eesti keelde ümber pannud Marek Laane