Venemaa uus suursaadik Mihhail Babitš on resoluutne eksspioon, kelle eelmine töö oli kutsuda korrale Venemaa turgi keeli kõnelevad Volga äärsed vabariigid Tatarstan ja Baškortostan. Uue suursaadiku esimene kohtumine Valgevene presidendiga peaks kujunema huvitavaks. Aleksandr Lukašenko süüdistab Venemaad tema riigi kohtlemises sarnaselt «barbarite» ja «vasallidega».
Venemaa on vastusammuna andnud hoogu juurde oma propagandamasinale, süüdistades Valgevenet Ukrainale, Poolale, NATOle ja Rooma katoliku kirikule pugemises ja lugupidamatuses Venemaa ja Nõukogude ajaloolise mälu vastu.
Venemaa uriseb ka Armeenia suunas, mille uus juhtkond püüab puhastada olukorda pärast aastakümneid kestnud võimu kuritarvitamist, vahistades muuhulgas Kremliga lähedastes sidemetes olevaid varem puutumatuid isikuid. Kui aus olla, siis Venemaa ei takistanud rahvarahutusi, mis tõid võimule varem võimust kaugel seisnud Nikol Pašinjani, kuid ta ei soovi tema õnnestumist.
Järgmisena, Kreeka: Venemaa parim ja vanim sõber Euroopa Liidus ja NATOs. Pikaajaline erisuhe hõlmab kristluse õigeusu voolu, majandussidemeid, sümpaatiat Serbia suhtes endise Jugoslaavia sõja ajal, skepsist USA poliitika suhtes Lähis-Idas ja palju muud.
Kuid Venemaa toetus paremäärmuslikele ja konservatiivsetele õigeusuühendustele on kulutanud ära isegi vasakpoolse Syriza valitsuse kannatuse. Kremli suur eesmärk viimastel kuudel on olnud kokkuleppe nurjamine Kreeka põhjanaabri ümbernimetamisest Põhja-Makedeoonia Vabariigiks (Kreeka rahvuslased lükkavad tagasi Makedoonia nime mis tahes kasutamise endise Jugoslaavia vabariigi poolt, öeldes, et see nimi saab viidata ainult hellenistliku vabariigi põhjaprovintsidele). Venemaa on oma tavapärast mänguplaani järgides toetanud äärmuslasi mõlemal pool piiri.