Palo näol oli tegu mõjuka ministriga, kes pani ministeeriumis asjad kiiremini ja mugavamalt liikuma ning kes võitles ka vajaliku raha välja. Tema võimekust tõestas ka üks tema edukamaid poliitilisi võitlusi Viimsi abivallavanemana 2009. aasta detsembris.
Viimsi suurima lasteaia Piilupesa rendileping oli lõppemas ning hoones oli võimust võtnud laste tervisele ohtlik hallitus ja seenkahjustus. Läbirääkimised hoone omaniku suurärimees Toomas Tooliga jooksid suuresti liiva ning lapsi ähvardas kuu viimasest päevast hoonest väljatõstmine.
Palo ei põrganud tagasi, vaid näitas meelekindlust ning astus üksinda sajakonna äreva ja mures lapsevanema ette, et neile olukorda selgitada. Lõpuks suudeti ka kriis õnnelikult lahendada ning kõigile 200 lapsele leiti ajutine asenduspind valla ridaelamutes, ühes eralasteaias ja eramus. Asi hakkas toimima, ja ei läinud kaua, kui valda ehitati ka uued lasteaiad. Palo tõestas, et tal on vajalikud oskused kriisiolukorrast välja tulla.
Palo üks tähetunde oli ka see, kui ta vallapoliitikuna tulles 2011. aasta riigikogu valimistel 5875 häält kogus ehk enam kui kümme korda rohkem kui näiteks 2007. aastal. Ka hiljem pole ta seda saavutust korranud.
Olgu Palo mõjukas kui tahes, oma sõnakasutuse pärast on ta silma paistnud ka varemgi. Mõnikord on tema ütlused isegi lapsikud.
Palot iseloomustatakse kui emotsionaalset ideoloogi, kes laseb end tihtipeale juhtida sisetundest. See võib aga ka vääratada, nagu on juhtunud tema utoopiliste ideedega üürimajadest või lubadusega viia ülikiire internetiühendus maaelanikeni.
Inimene, kes ministritoolist kahe käega kõvasti kinni hoiaks, Palo siiski ei ole. Ja kes teab, kuivõrd emotsionaalnegi ta on – kipub ju ühiskond naispoliitikuid hindama natuke teise mõõdupuu järgi.