2006. aasta mais tulin tagasi Tallinnasse esitama bakalaureusekontserti ja tegema järele viimase bakalaureuseaasta õppeaineid Eesti Muusikaakadeemias. Nägin, kui ühtlustamata on õppeprogrammid riikide vahel, isegi kui tegemist on väikse Euroopaga! Selles mõttes on äraolijal alati raskem. Ta peab kohandama end teise keele, kultuuri, tingimustega, õppeprogrammiga vms võõral maal ja tihtipeale tagasi tulles tegema topelttöö, sest «süsteemid» riikide vahel ei ühti. Sama juhtus minuga ka Inglismaalt Eestisse naastes, kui Eesti riigieksamid tuli uuesti sooritada. Samuti Itaaliasse õppima asudes.
Itaalia
Minu viimane pikem «ärakäimine» oli kolmeks aastaks Milanosse, kus ma omandasin teise magistrikraadi. Minemise põhjus oli taaskord sisemine sund – vajadus kogeda, näha, areneda ja õppida – muuhulgas araabia keelt! Seda kõike väljaspool Eestit, teises keskkonnas. Olin naasnud peale Erasmuse aastat Eestisse magistratuuri õppima. Magistriõpingud said tehtud, aga hing ei andnud asu ja miski stabiilse elu «püha lehm» mind paigal ka ei hoidnud – ei pangalaen, ei töö, ei pere.
Saatuse tahtel sattusin õppima Milano Ülikooli, kus ma üle pika aja tundsin, eriti tänu õpitavale erialale, milleks oli rahvusvaheline kommunikatsioon, et olen õigel ajal õiges kohas. Õppisin, töötasin ja mängisin saksofoni vahvas üheksast eri rahvusest (Burkina Faso, Kuuba, Maroko jne) muusikuid koondavas bändis, millest kujunes minu jaoks paras kultuuride tundmise elukool.
Viimased poolteist aastat töötasin ka Eesti aukonsuli assistendina, puutudes igapäevaselt kokku eestlaste vajaduste ja probleemidega. Samuti nägin, milline on Itaalia ja itaallaste huvi Eesti vastu. Vajadus Eestiga kontaktis olla ja Eesti teemadega tegeleda kasvab välismaal elades loomulikult hüppeliselt ja konsulaadis töötades sai seda vajadust aktiivselt õigetesse kanalitesse suunata.