Imelik on siin oma äsjast, vägagi lihtsas keeles kirjutatud artiklit lahti seletama hakata, kuid olgu siis siin väike lihtsustus. Minu väited, millele tähelepanu juhtisin, olid:
1. Saade «Püramiidi tipus» oli ebaprofessionaalne, kuna selle tegijad ei suutnud hoomata teadust.
2. Raisku lasti suur hulk raha, mida oleks tulnud kasutada teaduse populariseerimiseks.
3. Vilets teaduskäsitlus peletab rahvast teadusest eemale ja see on majandusele kahjulik.
ERRi ja Archimedese vastustest on kummastav aduda, et meediaprofessionaalid ei suuda (või äkki ikka ei taha) näha kogupilti. Räägitakse reitingutest, arvates, et võhikud ei tea, kuidas reiting tekib. Laupäeva õhtul on rahval teadupoolest telekas lahti ja iga saade saab ikka oma reitingu, näidatagu seal kas või Breznevi kõnet. Mida hilisem eetriaeg («Rakett69» võrreldes «Püramiidi tipuga»), seda suurem on paratamatult vaatajate hulk. Eriti veel, kui saate ees või järel tuleb kõrgtasemel loodusfilm.
Uskumatu on kuulda, et ERRil ja neist lähtuvalt ka Archimedesl polegi muid argumente kui reiting. Niisugust asja kui kvaliteet nende jaoks ei eksisteerigi. ERRi tasemel professionaalid ja rahvusringhäälingu eest vastutajad räägivad «maitse küsimusest». Et «kellele meeldib, kellele mitte». Nad pole kuulnud, et kvaliteeti saab defineerida ja hinnata-mõõta. Seega - mingeid kvaliteedikriteeriume ega sügavamat arusaamist oma tegevusest ning selle viljadest Eesti meedias polegi. Mulle kui teadlasele ja süsteemse mõtlemise austajale kõlab see kui katastroof. Rahvusringhäälingu niisugused argumendid pole tõsiseltvõetavad.