Koondisetreener on nimelt üpris eriline tõug, sest rahvusmeeskondade mängude jaoks on jalgpallikalendris ette nähtud ainult viis kuue-seitsmepäevalist akent aastas. Igasse aknasse mahub kaks võistlusmängu, lõviosa ülejäänud ajast kulub taastavatele trennidele ja reisimisele. Peatreeneril puudub võimalus meeskonda rutiinse tööga drillida.
Tõsi, finaalturniiri eel on koondisetreeneritel võimalus kaks nädalat järjest meeskonnaga töötada, aga tolle ajaga jõuab vormida vaid püramiidi tipu. Põhi peab saama laotud eelmiste aastate napi kontaktaja jooksul. Koondisele tuleb kasvatada karakter, mille tarbeks peab jalgpallilisi võtteid (taktika, vahetused, mängijate valik) kombineerima kaudsete vahenditega.
Väga tähtis on meeskonna jalgpallifilosoofia määramine, mõtestamine ja selgitamine. Muidugi mängijatele, aga ka publikule, sest kohe kui pealtvaatajad nähtava esitusega rahul pole, kaigub pahameel väljakule, kus mängijad selle kindlasti fikseerivad ja võivad enesekahtluse võrku langeda.
Just usk valitud tee õigsusesse on koondisejalgpallis kõige võimsam jõud. Maailmameistriks ei tule tehniliselt parim või taktikaliselt nupukaim meeskond, vaid see, kelle vaim ei murdu.
Löw on terve oma ametiaja jooksul olnud meisterfilosoof, kellel on olnud varnast võtta ammendav vastus igale küsimusele ja probleemile. Kogu Saksamaa on uskunud Löwi ja seda, et meeskond on õigel teel.
Nüüd aga meisterfilosoof takerdus, sattudes silmitsi küsimusega: kuidas edasi? Enda, die Mannschaft’i ja terve Saksamaa jalgpallirahva sellest olukorrast välja manööverdamine nõuab Löwilt tema filosoofikarjääri suurimat šedöövrit. Sest jalgpalli mängitakse eelkõige ikkagi ajudega.