Kolmandal päeval algas tagurpidi pangajooks, sest inimesed ei rahunenud ja said aru, et raha hoidmiseks on pank ikkagi turvalisem paik kui sukasäär, lauasahtel või padjapüür. Tagurpidi pangajooks tähendas seda, et inimesed hakkasid massiliselt raha pangaautomaatide kaudu tagasi oma arvetele kandma, aga inkassaatorid ei suutnud seda rahamassi piisavalt kiiresti ära vedada, automaadid läksid umbe ning taas võis nende ekraanidelt lugeda kirja «suletud».
Väidetavalt sai pangajooks alguse ühest Ida-Läti kohalikust venekeelsest raadiojaamast, mis pühapäeva hommikul edastas teate Swedbanki pankrotist. Väidetavalt viisid selle aktsiooni jäljed Venemaa salateenistusteni. «Väidetavalt», kuna ma ei ole nüüd, aastaid hiljem, suutnud leida ühtegi usaldusväärset tõendit, et see nii oli. Aga kellegi pahatahtlik tegu oli see igatahes.
Võltsingud ja müsteeriumid: parvlaev Estonia
Kõige enam jõuavad ajakirjandusse ja nüüd ka võimsasse sotsiaalmeediasse võltsingud ja müstilised lood sõdade, suurõnnetuste ja poliitiliste krahhide tuules. Lihtsalt seletades on «pärast pauku» toimetuste huvi tõusnud lakke, enamus jõude on paisatud kriisi põhjuste otsimisele (mis tavaliselt tähendab ka süüdlase otsimist), kriisi olemuse kirjeldamisele, tekkinud emotsioonidele ning võimalikele lahendustele. Paraku põrkuvad selliste suurte kriiside puhul – olgu see siis 54 inimese elu nõudnud kaubanduskeskuse varing Riias 2013. aasta novembris, 298 ohvrit nõudnud Malaisia reisilennuki allatulistamine Ida-Ukraina kohal juulis 2014 või Eesti ajaloo ühe kurvema kuupäevaga 1994. aasta 28. septembriga, mil Läänemerel läks parvlaevaga Estonia põhja 852 inimest.