Palju on väidetud, justkui oleks kõigil erakondadel võimalik EKREga kokku leppida ja nad valitsusse võtta. Kui EKRE arvab, et Eestil ei peaks Euroopaga «tulevikus ühist teed olema», ei ole nendega valitsusesse võimalik minna. Vähemalt mitte Reformierakonnal, kirjutab Reformierakonna liige Eerik-Niiles Kross.
Tellijale
Eerik-Niiles Kross avab EKRE tšakrad (90)
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
* Eesti ei pea Euroopast mitte ära jooksma, vaid ennast seal mõistlikul, empaatilisel ja rahulikul moel kehtestama. Muidugi ei saa me hüüda, et võtame aga rohkem põgenikke. Aga veel vähem saame silmad ja piirid kinni panna ja loota, et jääme alles.
* EKRE on öelnud, et ei toeta liberaalset demokraatiat. Osaliselt on tegemist hämaga lootuses, et «liberaalne poliitika» ja «liberaalne demokraatia» aetakse omavahel segamini. Tegelikult tugineb veel kestev lääne vabade riikide areaal liberaalse demokraatia printsiibile. Seda printsiipi toetavad ka Euroopa konservatiivid. Selle vastand pole mitte demokraatia või «konservatiivne demokraatia», vaid autokraatia.