Poliitikud suruvad üksteisel kätt ja naeratavad. Kaamerad välguvad. Paberid allkirjastatakse ja kinnitatakse. Rahvusvahelised meediakanalid kajastavad järjekordse rahvusvahelise kokkuleppe allkirjastamist.
Rahvusvahelistel tippkohtumistel, konventsioonidel ja lepingutel näib olevat väga vähe puutumust inimeste tavaeluga, pigem on tegemist fotojäädvustuste kui märgiliste teetähistega.
Kuid just need on vahendid, mille abil lepime kokku, millises maailmas soovime elada. Need on lubadused, mida me üksteisele anname. Rahvusvaheline süsteem põhineb meie lubadustel ja nende elluviimisel; nagu ka meie turvalisus. Kokkulepete rikkumine või eiramine mõjutab aga tuntavalt meist igaüht.
Keemiarelvade keelustamise konventsioon on üks sellistest kokkulepetest, kuid märgata on ohumärke, et oleme unustanud, miks tegime nii palju tööd selle hädatarviliku kokkuleppe saavutamiseks.
Keemiarelvad lämmatavad, põletavad ja mürgitavad. Kui nendega kokkupuute tagajärjed ei ole surmavad, võivad nad tekitada eluaegseid kahjustusi. 20. sajandil põhjustas keemiarelvade kasutamine kohutavaid tagajärgi nii lahinguväljal kui väljaspool seda.
Esimeses maailmasõjas tabas kloriini, sinepigaasi ja teiste keemiliste ainete kasutamise tõttu piinarikas surm enam kui 90 000 sõdurit. Lisaks kaotas ligemale miljon inimest nägemise või invaliidistus.
Keemiarelvade kasutamine põhjustas laastavaid tagajärgi ka Marokos, Jeemenis, Hiinas ja Abessiinias (tänases Etioopias). Nende kasutamise tagajärjed 1980. aastatel Iraagi ja Iraani sõjas on tuntavad tänaseni – 30 000 iraanlast kannatab või sureb toona saadud kahjustustesse.
Keemiarelvade keelustamise konventsioon jõustus 1997. aastal ning ühtlasi pandi alus Keemiarelvade Keelustamise Organisatsioonile (OPCW). Tekkinud oli esimene üleilmne sõltumatu, apoliitiline institutsioon keemiarelvade kasutamise uurimiseks.