USA suursaadik Saksamaal Richard Grenell.

FOTO: Chris Emil Janssen/Imago/Scanpix

Ameerika Ühendriikide suursaadik Saksamaal Richard Grenell on andnud märkimisväärse intervjuu meediakanalile Breitbart. Muu hulgas lubab suursaadik konservatiivsete jõudude toetamist terves Euroopas.

Tellijale

«Ma soovin absoluutselt anda julgustust konservatiividele üle Euroopa, teistele liidritele. Ma arvan, et konservatiivne poliitika on tõusuteel, sest vasakpoolsete poliitika on läbi kukkunud,» on Breitbart suursaadikut tsiteerinud.

Huvitav, kuidas Eesti trumpofiilid seda avaldust selgitaksid. On ju trumpofiilid olnud käremeelselt Euroopa Komisjoni sekkumise vastu Ungari ja Poola siseasjadesse, viidates riikide suveräänsusele. Nüüd aga teeb USA suursaadik avalduse, mis on selge sekkumine teise riigi siseasjadesse.

Kuid eks nad leiaks seletuse. Pole kahtlustki. Sellest ehk kõneväärsemgi – Eesti kontekstis muidugi – on selge vihje, missugusele erakonnale kuulub USA toetus 2019. aasta riigikogu valimistel. On arvata, et EKRE võib tunda end päris hästi, sest peale rahva kasvava toetuse on nende seljataga ka maailma võimsaim riik.