Tänapäeva meditsiinisüsteemis võib inimene ennast tunda nagu vabrikus, mille töötajate eesmärk on saata korda tehtud produkt, tervem inimene võimalikult kiiresti välja. Inimene vajab aga hoolimist ja ärakuulamist. Ametliku meditsiini jäetud tühimiku täidavad vaimumaailma eksperdid.
Pritsi visiit möödub nõnda, et arst võtab patsiendi käe sülle, mudib tema õlgu ja soovitab kaheksa tundi magada. Ka perearstikeskus ise mõjub hubaselt ja registratuuris oodates istuksid justkui kortermaja esikus.
Peene nimega homöopaatia ehk alkoholi baasil valmistatud tilkade ja suhkrukuulide ravivat toimet pole suudetud tõestada. Näiline raviv toime võib peituda selles, et suur osa homöopaatikumidest on valmistatud haiguste vastu, mis varem või hiljem paranevad ise. Preparaatide kasutamisel on ka teatav platseeboefekt ehk kui inimene usub kuuli või tilga toimesse, siis hakkabki tal parem. Niisiis on homöopaatia suuresti usu küsimus.
Prits ei suhtle ajakirjanikega alates 2002. aastast. Küll aga seisavad tema veendumuste eest tema perearstinimistusse kuulujad.
«Mu kolmeaastane laps jäi loomulikult minu stressist haigeks ning oli kõrges palavikus», «mida toksilisem mõte, seda hullem haigus», kirjutavad Pritsi patsiendid sotsiaalmeedias.
Nagu usuasjades tihti, vaatavad uskujad mitteuskujatele kui ketseritele viltu ja soovivad, et mitteuskujate hinge ja südame täidaks valgus, mis tõrjuks sealt pimeduse.
Usk on tugev inimeste liitja. Arvatavasti seetõttu pole rangelt seadusvastane ravimite müümine perearstikeskuses varem meediasse ega ametnikeni lekkinud. Tõde ujus päevavalgele, kui üks Pritsi patsient sai halva kogemuse osaliseks.