Selle taustal võib küsida, et kui Tallinna linnaosavalitsustes on kogenud seksuaalset ahistamist väidetavalt iga kümnes ametnik, siis kas see on ehmatav, oodatav või isegi «hea» tulemus?
Kuna siinkohal on tegemist Tallinna linnavalitsuse enda uuringuga, mis toimus Pirita ja Põhja-Tallinna juhtide eestvedamisel, hoiatavad asjaosalised, et seda ei saa võtta kui teaduslikku uuringut, vaid eelkõige infomaterjalina probleemi teadvustamiseks. Kui arvestada ülemaailmset naiste ärkamist ja #metoo kampaaniat, siis lisaks sellele võisid tulemust mõjutada kas ühes või teises suunas ka ametnike suhtumine meie oma ahistamisskandaalidesse.
Põllumehi ja kaevureid ahistatakse harvem
Üldjuhul peaks avalikus sektoris, antud juhul ametnike puhul, olema vähem seksuaalset ahistamist kui mitmetes muudes sektorites.
Kui võtta aluseks USA võrdsete töövõimaluste komisjoni 2015. aasta andmed sektorite lõikes ahistamiskaebuste kohta, siis tipus troonisid majutus- ja toitlustusasutused (eeldatavalt hotellitöötajad, ettekandjad jt), müük (poemüüjad, klienditeenindajad), tööstus, kus töötab kõige rohkem väheharituid, immigrante, alaealisi, nn nõrku sihtrühmi, keda on kerge ära kasutada, ning tervishoid, sotsiaalhooldus (medõed, sotsiaaltöötajad jt).
Avalik sektor, sh ametnikud, spetsialistid, teadustöötajad on vähemalt Ameerika statistikas keskmiste seas.
Kõige vähem oli seksuaalset ahistamist kaevanduses, ettevõtete nõukogudes-juhatustes (see ei tähenda, et nad ise ei ahista alluvaid), põllumajanduses ja kunstivaldkonnas. Võimalik, et kunstnikel puudub organisatsioon või kollektiiv, vaid töötatakse üksi. Kõigist ahistatutest 80 protsenti olid naised.
Juhte ahistatakse harvem kui alluvaid