Otsusega jätta Pääsküla gümnaasium tegutsema tugeva põhikoolina lahendab osaliselt ära täna Nõmmet puudutava probleemi.
Linna plaan hiljemalt aastaks 2023 korraldada Nõmme gümnaasium ümber kaheks eraldi kooliks – põhikooliks ja gümnaasiumiks – tooks Nõmmele juurde täiendavalt 450 õpilaskohta.
Tuleb mõista, et haridussüsteemis tuleb aeg-ajalt kohandusi teha ning mingis mõttes ka ajaratas tagasi keerata. Eks need muudatused ole otseses seoses sündivusega ehk tulenevad vastavalt demograafilistest iseärasustest.
Kui 2006. aastal liideti toonane Hiiu põhikool Nõmme gümnaasiumiga, siis nüüd need jälle lahutatakse. Praegu ei ole veel teada, millist nime hakkab uus põhikool kandma. Küll on selge, et Nõmme gümnaasium jätkakski ainult keskharidust andva õppeasutusena. Selliselt tekiks Nõmmele viis tugevat põhikooli, mis kõik valmistavad ette õpilasi hinnatud Nõmme gümnaasiumisse. Selliselt tekiks Nõmmele hästi korraldatud koolivõrk, kus kõigil Nõmme õpilastel oleks võimalus käia koolis ühes vahetuses ning kaoks ära ka mure, et linnaosas noortele gümnaasiumikohti ei jätkuks.
Tõsi, on räägitud ka riigigümnaasiumi rajamisest Tallinna tehnikaülikooli kampusesse, mis kindlasti oleks reaalainetehuvilistele atraktiivne võimalus, kuid millal see täpselt valmib, praegu ei tea.
Aga mis veelgi olulisem, siis koolivõrgu ümberkorraldamise käigus rekonstrueeritakse Raudtee tn 55 maja (praegune Nõmme gümnaasiumi Hiiu õppehoone) ning Raudtee tn 73 maja (Nõmme gümnaasiumi hoone) saab juurde spordikompleksi. Seega jutt Nõmme gümnaasiumi spordihoonest ei ole enam kauge unistus, vaid peagi saabuv reaalsus. Spordihoonet vajavad nii Nõmme põhikoolide kui ka gümnaasiumi õpilased, kuid mitte ainult – seda vajavad ka nõmmekad.