Kuigi tegelikult olevat uus riigihalduse minister kaunishing, keda paeluvad kunst ja kirjandus. Kümmekond aastat tagasi esines Mäggi algaja kirjanikuhakatisena Postimehes kord nädalas isegi oma luuleridadega.
Ja kui paljud Eestimaa ettevõtted korraldavad töötajatele aastas kaks joomapidu, jõulude ja suve puhul, siis suhtekorraldaja Mäggi veab samal ajal oma büroo töötajaid välismaale teatrisse ning kunstinäitustele. Rääkimata sellest, et ta panustab heategijana nõu ja jõuga ühiskonda.
Seega paistab Mäggi juures olevat kõik justkui tagurpidi. Kui mõnikord on nii, et avaliku elu tegelase hea fassaadi taga peitub talumatult kehv iseloom, siis Mäggil on need asjad teistpidi, – kehva fassaadi tagant paistab pigem hea inimene.
Ainult et nüüd peab see inimene tegelema poliitikaga, kus valijate ees basseinis uhkelt kroolimine võib isegi poliitujumise meistersportlasel minna märkamatult üle pelgalt koerastiilis nina pinnal hoidmiseks. Mäggil on päriselust saadud kogemuste abil suur võimalus parteikoolist kasvanud elukaugetest poliittegelastest tugevalt eristuda. Kuid teisalt on tal sama suur võimalus saada süsteemi poolt koos basseiniveega äravoolutorusse uhutud. Kadedust on poliitikas sõprusest alati rohkem.
Ühes võib enam-vähem kindel olla: suhete korraldajana on Mäggil sellekski puhuks varuplaan. Nagu ta ise kunagi luuletas: «Ükskord algab kõik ju otsast peale / ükskord on nii tore see, mis olnud / Lihtsalt hea on mõelda ainult heale / kurtmata, miks kõike seda polnud / Ükskord algab kõik, ka otsast peale / kõik, mis tuleb, on ju korra olnud / Nii saab õnne ikka õnne peale / kaunis ees on, parem veel kui olnu».