Samas, manifestis on käsitletud vaid kaht numbrit ja see on ka teksti kõige nõrgem koht – seitsme aasta pärast on meil 45 000 tööealist inimest vähem, aastaks 2040 kahaneb Eesti elanike arv 125 000 võrra. Statistikaga on nii, et sellega saab lajatada, kuid saab ka populismi viljeleda. Kaldun arvama, et kellelgi pole õigust arvata, kuidas sünnitavad meie emad lapsi kahekümne aasta pärast ja kuidas kasvatavad neid tulevased isad. Samuti kuulub inimrände prognoosimine selgeltnägemise rubriiki, kuigi selle reguleerivaid hoobasid saab teatud ulatuses rakendada.
Kõigepealt tuleks alustada deplaneeringu seadusega.
Kristina Kallase ERRi usutluses jäi kõlama, et uue poliitika põhitegijad on eliidi hulgast ehk rohujuuretasandit on vähe tunda. Siit ka põhjus, miks üks oluline asi on manifesti tegijaile märkamata jäänud.
Enne kui rääkida riigi põhiteenustest ja majandusest, kus regulatsioonide rohkus tapab ettevõtluse, tuleks laskuda inimese tasandile ja vaadata, kuidas inimese elamist ja üleüldse olemist tapab teda ümbritsev regulatsioonide rägastik.
Võiks tuua arvukalt näiteid, kuidas kinnisvara (maa) omanik ei saa kasutada ja käsutada omandit. Küll on see liiga lähedal merele või järvele, küll looduskaitsealale või kotkapesale või asub – oh, õudust küll – lausa rahvuspargis. Olen tulihingeline looduse kaitsja, kuid looduskaitsjad pole veel aru saanud, et parim looduse kaitsja on inimene ise selle looduse keskel. Kui inimest ei lubata oma mereäärsele maalapile, siis sajapealisi ei tea kellele kuuluvaid ürgveise karjasid lastakse randa müttama, selmet maaomanik võiks seal elada oma kitse, lamba ja hobusega.