P, 28.05.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Karmo Tüür: järjekordne Kremli noorteprojekt kiratseb

Karmo Tüür
, kolumnist
Facebook Twitter
Comments 3
Noorteliikumine Naši aastal 2005.
Noorteliikumine Naši aastal 2005. Foto: IVAN SEKRETAREV / AP/SCANPIX SWEDEN

Mäletate sõjakat noorteliikumist Naši? Seda, kes muuhulgas ka Eesti saatkonda ründas? See on kadunud. Enne ja pärast seda saab üles lugeda veel mitmeid Kremli katseid luua patriootilis-sõjalisi ühendusi, mida kurjad keeled alatihti ka Putin-juugendiks nimetavad, kirjutab politoloog Karmo Tüür.

Praegu täidab samalaadset nišši ühendus JunArmija, mis asutati kaks aastat tagasi Vladimir Putini enda algatusel. Täpsemalt asutati küll toonase korraldusega Ülevenemaaline Koolinoorte Liikumine, mille alaosaks mõni kuu hiljem siis NoorArmee ka sai.

Kui jälgida muid allikaid peale Koolinoorte Liikumise ametlike kanalite (mis tegelevad peamiselt erinevate täiendkoolitus – ja huviprojektide reklaamimisega), siis pole sellest eriti midagi kuulda. NoorArmee aga ületab siin ja seal taas uudisekünnise, eelkõige neil hetkedel, kui on vaja mundris noori kuhugi auvalvesse või paraadile leida.

Facebook Twitter
Comments 3

Märksõnad

Tagasi üles