Minister Kaia Iva.

FOTO: TAIRO LUTTER/PM/SCANPIX BALTICS

Nimetades lapsetoetuste suurendamist lapse ostmiseks, töö- ja pereelu paindlikumaks muutmist tühjaks nikerdamiseks või teenuste arendamist ja väärtushinnangute kujundamist roosaks uduks, ei aita see meid lasterikkama Eesti poole, kirjutab sotsiaalkaitseminister Kaia Iva (IRL).

Tellijale

Nagu mainitud, on poliitika mõju demograafilistele protsessidele aeglane. Statistikaameti viimased andmed näitavad, et summaarne sündimuskordaja on jäänud 1,5–1,6 piiresse, mis annab kinnitust, et soovitud laste arv ei ole vähenenud.

Riigi roll on leida parim kombinatsioon majanduslikest hoobadest, pere turvatunnet toetavatest meetmetest ja ühiskonna positiivsetest väärtushinnangutest. Kuniks nimetame lapsetoetuste suurendamist lapse ostmiseks, töö- ja pereelu paindlikumaks muutmist tühjaks nikerdamiseks või teenuste arendamist ja väärtushinnangute kujundamist roosaks uduks, ei suuda me olla tõhusad tingimuste loomisel, et meie pered võiksid olla õnnelikud ja lasterikkad.

Suisa pika sammu oma eesmärgist kaugemale astume siis, kui lastetust õelalt halvustame või ei oska märgata ja tunnustada ühe-kahe lapsega pere pingutusi.