E, 23.05.2022

Kristen Michal Jüri Ratasele: mesijutu asemel peaks tühistama pensionäride kõrgema maksustamise

Kristen Michal
, riigikogu liige (RE)
Kristen Michal Jüri Ratasele: mesijutu asemel peaks tühistama pensionäride kõrgema maksustamise
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 27
Kristen Michal.
Kristen Michal. Foto: Mihkel Maripuu

Keskerakond ja Jüri Ratas ei ole enne usutavad pensioniteemal kõnelema, kui töötavate pensionäride kõrgem maksustamine on tühistatud, kirjutab Reformierakonna volikogu esimees Kristen Michal.

Ajal, mil vajame majanduses oskustega töötegijaid, asus Keskerakonna valitsus neid aktiivsest elust eemale suunama, tehes otsuse maksustada kõrgemalt just töötavaid pensionäre. Kui kogenud inimene - me kõik muuseas jääme vanemaks, nagu laul ütleb - tahab olla ühiskonnas aktiivne ja läbi töötamise parandada oma elujärge, pealegi makse tasudes ülal pidada ka riiki, öeldakse valitsuses, et see pole soovitud? On pealegi üldteada, et aktiivne olemine hoiab tervist ja on aluseks pikemale elueale.

Ometi astus Ratase valitsus teises suunas. Kui ühiskonnas pisut aega tagasi pahameel suureks paisus, keerutati. Seejärel surve kasvades lubati muutusi. Mida pole, on muutused...

Värske on hoopis Ratase jutt uute katteallikate leidmisest (loe: inimeste ja kaupade kõrgemast maksustamisest) ning heast- paremast peale valimisi. Siinkohal meenub, et üks tuntud lavastaja olla saalist kõval häälel lavale hüüdnud näitlejate motiveerimiseks, kui esitus ei veennud: «ei usu!».

Jüri Ratast kuulates ta ei veena. Tema kaubamärgiks on saanud koomiliselt palju ümarat jutuveeretamist, parlamendis hüütakse infotundi juba juturatta keerutamiseks. Õpetussõnu, kuidas elama peame, jagub tal siiski lahkest südamest vasakule ja paremale.

Alustuseks võiks oma hoovi korda teha. Keskerakond on Putini Ühtse Venemaa filiaal Eestis. Ning Yana Toom, Vladimir Velman, Mihhail Korb ja teised erakonna juhtivliikmed ei mõista tänaseni, et NATO väed, kes EV 100 paraadil olid, on paljuski Eestis sündinud mehed ja naised. Mitte nemad ega meie.

Keskerakonna plaane vaadates ei pea olema poliitikateaduste doktor, et näha ilmset. Savisaare maatriks on õpilastes sügaval, poliitikaplaanid kattuvad täielikult. Nullkodakondsus eesti keelt ja põhiseadust tundmata, kergelt antud lubadused lisarahast paremale ja vasakule, tegelikkuses kõrgemad maksud ning muuhulgas maksumaksja rahaga transpordivõrgu arengu seiskamine. Mis pealegi eriti musta huumori valdkonnast, sest riigi suurim lepingupartner doteeritud turul ei keegi muu, kui sama erakonna tugitala ja iga tubli kesknoore eeskuju Sarapuu.

Hetkel paistab, et Ratase ja lahkuva valitsuse suurimaks monumendiks jäävad tihedalt Läti suunas sõitvad kodanikud. Lisaks hästi suur vaateratas lennujaama juures. Ratase monument - "hästi suur ratas pea poolenisti maksumaksja raha eest" maksab EASist maksumaksjale vaid 1,4 miljonit. Samas kui valitsuse ühine, Ossinovski meisterdatud, iga aasta kaks Eesti Rahva Muuseumi. Olen mõelnud, et kui lapsed küsivad, siis mu meelest on esimene küll hästi saadud. Tagantjärele mõeldes oleks võinud EAS-ist Ossinovskile ka ühe suure ratta teha, oleks sada miljonit aastas säästnud. Ehk pole veel hilja?

Kokkuvõtteks. Ümar jutt ei veena. Segadust maksudega on palju. Tänane valitsus saab liugu lasta varasemalt ettevõtlike inimeste loodu arvel ning maailmamajanduse heast olukorrast tingituna. Alatiseks see nii ei jää ja terve mõistus soovitab heal ajal koguda rasketeks.

Pensionäridele valimiseelse mesijutu ajamise asemel peaks Keskerakond enne uute lubaduste andmist tühistama töötavate pensionäride kõrgema maksustamise.

Loe veel: Jüri Ratas volikogul: erakorraline pensionitõus on hädavajalik

Märksõnad
Tagasi üles